פרופ' עמירם גולדבלום

amiram@vms.huji.ac.il

02-6757701

לא תהא פוליטיזציה

באקדמיה!

פרטי התקשרות עם פרופ' עמירם גולדבלום

amiram@vms.huji.ac.il

02-6757701

הכר את המרצה: פרופ' עמירם גולדבלום

 1. בשנת 2005 חתם על עצומת תמיכה בסטודנטים ומרצים המסרבים לשרת ביהודה ושומרון. בעצומה הם "הביעו את תמיכתם והערכתם לסטודנטים ומרצים המסרבים לשרת כחיילים בשטחים הכבושים …"וכן ציינו כי "אנו מביעים בזאת את נכונותנו לעזור ככל יכולתנו לסטודנטים שכתוצאה מסירובם לשרת בשטחים יתקלו בקשיים לימודיים, כלכליים או מנהליים ואנו קוראים לקהילת האוניברסיטה לתמוך בסרבנים".
 2. חתום על עצומה המבקשת מהפרלמנט הספרדי ללחוץ על ישראל בניגוד לרצון אזרחי ישראל להכיר בפלסטין
 3. חבר במועצה הציבורית של התאגיד הפוליטי הזר "הקרן לישראל החדשה"
 4. בפוסט בפייסבוק כתב על שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת כי הוא "- טרוריסט: כמי שהיה מתנחל ומנכ"ל מועצת יש"ע הוא אחראי לפשעים נגד האנושות, באופן ישיר לפשעים נגד העם הפלסטיני ועל כך עליו לעמוד לדין בבית הדין הבינלאומי בהאג. כל מתנחל הוא טרוריסט בהגדרה, על אחת כמה וכמה אם הוא מראשי הטרור המתנחלי."
 5. בפוסט בפייסבוק כתב כי "הדת היהודית מחסלת את כולנו – כפי שגם עזרה להיטלר לחסל את היהודים באירופה"
 6. היה אחראי על כנס חד צדדי ופוליטי שנערך באוניברסיטה בנושא "חיים תחת הכיבוש"
 7. איים על פעילי "אם תרצו" שלא יתקבלו ללימודים מתקדמים ושהוא לא יכניס אותם לכיתת הלימודים שלו
 8. פעל לעצירת המינוי של דני דיין לשגריר ישראל בברזיל
 9. טען שההתנחלויות הן מפעל טרור, ולפי העיתונאית שרה ב"ק התיר את דמה
 10. באחד הטוקבקים בעיתון "הארץ" כתב פרופ' עמירם גולדבלום: "כל עוד לא יעלו טנקים על ביתו של ישראל הראל במרכז הטרור היהודי עפרה – ועל יתר בתיה של ההתנחלות הזאת כמו על כל התנחלויות הצפעונות הדתית ויטחנו אותם לעפר דק – לא תהיה למדינת ישראל תקומה"
 11. בפברואר 2020 פרסם גולדבלום בפייסבוק קריאה להקמת מיליציות פלסטיניות חמושות
 12. פרופ' עמירם גולדבלום השווה את היהודים של היום לגרמנים של שנות ה-30, וכי היהודים שחיו בגרמניה של שנות ה-30 הם בעצם הפלסטינים והערבים שחיים תחת שלטון הדיכוי של ישראל כיום.
 13. פרופ' גולדבלום קרא ב-22/7/2019 לנקום באנשי כוחות הביטחון שהרסו בתים לא חוקים של ערבים בירושלים, כך כתב בחשבון הפייסבוק שלו:"אני מקווה שהבית יקום את דמו מהמהרסים ומנותני ההוראה", בהמשך קרא גולדבלום כי "אילו היה אלוהים הוא היה אמור להוריד מכת ברק על המחבלים היהודים שהרסו את הבית".

 

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/408155

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
מוסדות אקדמיות נוספות
אוניברסיטת בן גוריון (8) אוניברסיטת חיפה (16) אוניברסיטת תל אביב (32) ביה"ס למדעי המדינה-ממשל ורעיון מדיני (1) ביה"ס לשפות (1) בית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית (4) בצלאל (2) האוניברסיטה העברית (40) האוניברסיטה הפתוחה (2) החוג לבלשנות (1) החוג לבלשנות (1) החוג להיסטוריה כללית (2) החוג למתמטיקה (1) החוג למתמטיקה (1) החוג לסוציולוגיה (3) החוג לספרות עברית (2) החוג לפילוסופיה (1) החוג לפילוסופיה (2) החוג לפילוסופיה (1) החוג לפילוספיה (5) החוג לשפה וספרות אנגלית (1) החוג לתקשורת (2) היחידה למחקר התרבות (1) המחלקה לבלשנות (2) המחלקה ליחסים בין-לאומיים (2) המחלקה למדע המדינה (2) המחלקה למדעי המחשב ולמתמטיקה שימושית (1) המחלקה לפוליטיקה וממשל (2) המכון להגירה ולשילוב חברתי (1) המכון למדעי החיים (1) המכללה האקדמית תל אביב-יפו (2) המכללה האקדמית תל חי (2) המרכז האקדמי רופין (1) הפקולטה להנדסה (1) הפקולטה למדעי החברה על שם גרשון גורדון (4) הפקולטה למדעי הרוח (2) הפקולטה למשפטים (2) הפקולטה למשפטים (6) הפקולטה למשפטים (8) הפקולטה לפיסיקה (1) מדעי הרוח (1) מכון ויצמן (6) מכללת ספיר (1) מרצה מן החוץ במחלקה למנהל ומדינית ציבורית (1) תואר ראשון סוציולוגיה ואנתרופולוגיה (1)

" כדי להבטיח את החתירה לאמת שומה על איש האקדמיה שלא לדכא דעות של האחר, עמית או תלמיד, שכן החופש האקדמי חל גם עליהם. דבר הלמד מעניינו הוא שאיש האקדמיה לא ינצל את הכוח שניתן לו בשם החופש האקדמי, כדי לכפות את דעותיו או לפגוע במי שדעותיו שונות משלו. כוחו של השיח האקדמי הנו בשכנוע לא בכפייה."

אירועי פוליטיזציה באקדמיה

חיפוש