קול קורא שפורסם בבר-אילן: יצירת תוכן על "כיבוש" וסרבנות

שת"פ של אוניברסיטת בר אילן עם ארגון שמאל קיצוני שתומך בסרבנות הוביל לפרסום קול קורא ליצירת תוכן על "כיבוש" וסרבנות.

תא "אם תרצו" באוניברסיטת בר אילן פנה אל ראשי המוסד בעקבות מכתב שנשלח מהדואר האלקטרוני הרשמי של המחלקה לתקשורת, ועורר סערה בקרב הסטודנטים. המכתב אשר נשלח בערב יום הזיכרון לחיילי צה"ל, מציע שיתוף פעולה עם ארגון "הטלווזיה החברתית" המזוהה עם השמאל הקיצוני ונתמך על ידי הקרן לישראל חדשה.
ההודעה הציעה תכנית ובה "בימוי כתבות על הכיבוש הישראלי, סרבנות גיוס והפרות של זכויות אדם של הפלסטינים." כל זאת תמורת מלגה של 3000 ₪.

פרסום המודעה הקיצונית במייל הרשמי עורר סערה גדולה בקרב הסטודנטים וחלקם טענו כי קידום אג'נדה זו לראשונה במחלקה מגיעה בעקבות כניסתו לתפקיד של ראש המחלקה לתקשורת פרופ' חיים נוי, אשר הגן בעבר על תופעת-BDS ואף נשוי לאשת השמאל הקיצונית, אורלי נוי שבעצמה השתתפה באירועי "הטלווזיה החברתית".

בעבר הסבירה האוניברסיטה כי לא תאפשר להפיץ תכנים שעשויים לגרום לפגיעה במערכת היחסים בין הקבוצות השונות באוניברסיטה תוך הפרת הסדר התקין של הפעילות אקדמית.

בתגובה שנשלחה מדוברות אוני' בר אילן לסטודנטים צוין כי: "לא מסתתרת אג'נדה פוליטית כפי שניסו להציג".

איתן איבנצקי ראש תא "אם תרצו" בבר אילן מסר כי: פעילות זו מהווה קידום של אג'נדה פוליטית מובהקת ומזלזלת באינטליגנציה של הסטודנטים בבר אילן בכלל, ושל אלו מהמחלקה לתקשורת בפרט. הסערה בעקבות מייל זה בקבוצות הוואטסאפ והפייסבוק של בר אילן, מעידה על כך, שאכן נפגעו רגשותיהם של סטודנטים וסטודנטיות רבות ורבות. אנו קוראים לכם להפסיק את שיתוף הפעולה עם ארגוני דה לגיטמציה מעין אלה. צר לנו שהאוניברסיטה לא בודקת את התכנים הנשלחים על ידי נציגה ומאפשרת להם לפגוע ולבזות ציבור גדול של סטודנטים. אסור לכם לערב פוליטזיציה באקדמיה".

לכתבה באתר "חדר מצב" > לחצו כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אירועי פוליטיזציה באקדמיה:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה לחופש אקדמי בישראל

בעת החתימה אני מאשר/ת קבלת דואר אלקטרוני ומסרונים מתנועת אם תרצו