סטודנט ערבי ניסה להצית דגל ישראל בטכניון

באירוע, שהתרחש לפני כחצי שנה, ניסה סטודנט ערבי להצית דגל ישראל בחזית אחד הבניינים בקמפוס, באירוע שהתרחש דווקא בסיומו של אירוע בקמפוס לקידום דו-קיום בין יהודים וערבים.

לכתבה בערוץ 20 > לחצו כאן

למרות שבאותה עת התחייב הטכניון "שינקטו הצעדים הנדרשים", בפועל הסטודנט לא הודח. בתגובה לפניה של תנועת 'אם תרצו', שביקשה לדעת מהם הצעדים אשר ננקטו בעניינו של הסטודנט, ענתה פרופ' אורית חזן, דיקאנית לימודי ההסכמה בטכניון: "במסגרת ההליכים המשמעתיים הובעה חרטה עמוקה מצד הסטודנט והנושא טופל בהתאם לשיקול הדעת החינוכי של רשויות המשמעת" כתבה הדיקאנית, והוסיפה: "לגבי התלונה שהוגשה במשטרה, ככל הידוע לנו הנושא נמצא עדיין בחקירה וטרם התקבלה החלטה כלשהי"

רכז 'אם תרצו' בטכניון, אופק דביר, מסר בתגובה: "אני חש שילוב של זעם ועלבון על כך שסטודנט שלומד איתי בטכניון מרשה לעצמו לבזות את דגל ישראל בפומבי. כאב יותר לגלות שהטכניון לא פרסם הודעה רשמית בעניין, עד שלא פנינו שוב ושוב. לצערי הטכניון החליט לא להפסיק את לימודיו של הסטודנט והסתפק רק ב"טיפול לפי חוות הדעת החינוכית של רשויות המשמעת".

תגובת הטכניון:

"ראשית, חשוב להדגיש, כי האירוע המדובר לא כלל שריפה או הצתה של הדגל או כל פריט אחר. הטכניון רואה בחומרה רבה אירועים מסוג זה והגיש נגד הסטודנט שהיה מעורב באירוע תלונה במשטרה ואף נקט נגדו בהליכים משמעתיים.

"במסגרת ההליכים המשמעתיים הביע הסטודנט חרטה עמוקה והנושא טופל בהתאם לשיקול הדעת החינוכי של רשויות המשמעת בטכניון. באשר לתלונה שהוגשה במשטרה, ככל הידוע לנו הנושא נמצא עדיין בחקירה"

 

כתיבת תגובה