מרצים באוני' העברית מתנגדים לנוכחות של חיילים במדים

מרצים בחוג ללימודי האסלאם יוצאים נגד מעבר של תכנית הכשרה של חיילי מודיעין לתחומי המוסד: משפיע על מי שיהיה מוכן ללמוד אצלנו.

 

כך למשל בפוסט פומבי שמפרסמת בפייסבוק שלה פרופ' ליאת קוזמא, ראש מרכז לבציון לחקר האסלאם באוניברסיטה העברית, היא מסבירה את ההתנגדות: "קבוצה של עשרות חיילים במדים בשיעור משפיעה באופן קריטי על מי שיהיה מוכן ללמוד אצלנו, ומה ירגישו חופשי לומר. אני חושבת כאן על הסטודנטים הפלסטינים שלנו, אבל לא רק", שנית, היא מוסיפה, "הלגיטימציה של חקר המזרח התיכון בידי ישראלים נשענת גם על העובדה שהמחקר לא משרת ישירות את הממסד הביטחוני. ההשלכות של הצעד הזה על הלגיטימציה של החוג שלנו ושל המזרחנות הישראלית בכלל תהיינה קשות".

מרצה אחרת משיבה לאחד המגיבים באותו שרשור: "מה שמטריד אותנו זו ההשפעה הצפויה והקשה של הדינמיקה בין הסטודנטים הישראלים והפלסטיניים. תחשוב מה תעשה נוכחות של כל כך הרבה חיילים במדים בכיתות הלימוד ואחר כך במעונות, לתחושת הביטחון של הסטודנטים האלה". אחד המעורבים בפקולטה סיפר כי מרצים נוספים שותפים להתנגדות הזו, ולקריאה לאוניברסיטה לבטל את הכנסת תוכנית ההכשרה לחיילים לקמפוס.

 

לכתבה בכאן > לחצו כאן

לכתבה בכיפה > לחצו כאן

 

2 תגובות

  1. הזיות לאור יום.
    חיילי צה"ל משרתים ומייצגים מתוקף תפקידם את מדינת ישראל.
    אם לימודי היסטוריה של המזרח התיכון בישראל מלכתחילה נשענים על חקר והוראה של ישראלים –
    אזי שכל מי ששולל את המדינה, מוסדותיה או מי מבין אזרחיה (ויהי התפקיד שממלאים) מאבד כל לגיטימציה לפעול בתחום.
    בושה וחרפה ליאת קוזמה, כולי תקווה ותמצאי לעצמך לגיטימציה בעזה.

  2. אני מברך על התנהלות המרצה הנלוזה -באמת היא האדם האחרון שארצה שהחיילים ישמעו ממנו על המזרח התיכון ומחקרים מעוותים..היא יותר נועדה לערבים ולאנשים מוכי שנאה עצמית לא לנו השפויים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אירועי פוליטיזציה באקדמיה:

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה לחופש אקדמי בישראל

בעת החתימה אני מאשר/ת קבלת דואר אלקטרוני ומסרונים מתנועת אם תרצו