הנרטיב באקדמיה: מהומות? היהודים אשמים

 

לא תאמינו עד כמה מנותקת האקדמיה הישראלית ממה שקרה ברחבי הארץ במהלך "שומר החומות" ופרעות תשפ"א

ישי פרידמן מפרסם את ההתבטאויות המנותקות עד כדי הזויות של כמה מוסדות אקדמיים במהלך ימי הפראות (קישור בסוף המאמר)

בזמן שחצי מהמדינה יושבת במקלטים או סמוך אליהם כדי לא להירצח על ידי רקטות, בזמן שכנופיות ערבים בערים מעורבות ובנגב יצאו לטבוח ביהודים באחד המאורעות החמורים במאה השנים האחרונות למוסדות האקדמיים הראו עד כמה הטירלול פושה באקדמיה בזכות התבטאויות מנותקות ובועתיות. בואו נעבור על חלקן:

באוניברסיטת בר-אילן כך כותב פרידמן: "התייחסות ספציפית למהומות שחוללו ערביי ישראל גרמה לאוניברסיטה לצאת עם פוסט (היחיד בפייסבוק שלה) שעוסק בשאלה: כיצד מעסיקים יוכלו להעסיק יהודים וערבים יחדיו. המסקנה: חשיבותה של תפיסת הדו־קיום כהשקפת עולם."

הבנתם? יהודים עוברים לינץ', בתי כנסת מושחתים, ונדליזם. הפתרון? היהודים צריכים ללמוד לחיות עם הערבים. שיהיה ברור: דו-קיום זה ערך נעלה. אבל את ההטפות האלו צריך לשדר לאלו שיצאו במסעות טבח והשחתה, לא לקורבן שמנסה לשרוד.

ומלבד זאת, מה עם מסר לאומי, ערכי ברור? כואב לתמוך בכוחות הביטחון? לחזק את הסטודנטים שזומנו למילואים?

במכללת בית ברל, כך חושף ישי פרסמו מסר ובו נאמר: "אלימות לא פתרה מעולם סכסוכים, היא רק מלבה אותם. נעבור את המשבר הזה יחד ולא נוותר על השותפות".

במוסד האקדמי שנקרא על שמו של ברל כצנלסון, זה שאמר על ה"נאצים הפלסטינים" כי "הצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה, עם תאוות הפגיון שבמזרח". המסר הבועתי של המכללה שקרויה על שמו פשוט מדהים.

מי צריך ללמוד על שותפות? הסטודנטים שלכם שגם הפכו למטרות על ידי כנופיות מטורפות שרוצות לרצוח אותם בגלל יהדותם?

גם באוניברסיטה העברית הביעו מסרים בועתיים שמעידים על מידת הנתק. הרי ירושלים ספגה טילים. התפרעויות חריפות, ניסיונות לינץ', תחושת פחד ברחובות כולל בקרב סטודנטים אפילו בימים שלפני המבצע. באוניברסיטה העברית כתבו באנגלית "בימים אלו חשוב שנזכור אחד את השני".

אנחנו זוכרים את החשש של הסטודנטים שהגיעו להפגין באוניברסיטה בתמיכה בכוחות הביטחון והחשש מבריונים ערביים שם שיתנפלו עליהם או על המאבטחים באזור.

ובכלל, מצחיק שבאוניברסיטה העברית, שם נעשה על ידי תאים ערביים קמפיין הסתה ודה לגיטימציה נגד צוערים במדים מנסים לשקף מסר של דו-קיום בקמפוס. יש אווירת טרור בקמפוס ובסביבתו, והוא מופנה כנגד יהודים ולובשי מדים ולא ההפך. תזכרו אותם.

אבל הניתוק המדהים ביותר מגיע מ"המכון למחקרי ביטחון לאומי" של אוניברסיטת תל-אביב שם פורסם מסמך ובו נאמר "צעירים אלה, שחוו בעצמם את הזנחת האוכלוסייה הערבית מצד רשויות המדינה ואת תהליכי נישולה ודחיקתה על ידי 'הגרעינים התורניים' של הציונות הדתית, וכן את תופעת הג'נטריפיקציה שפוגעת בהם. מכאן גם זעמם שהתבטא בהתנכלויות כלפי שכניהם היהודים[…]"

אתם מבינים? זו לא ההסתה. זו לא שנאת המדינה. זו גם לא אנטישמיות. כולם טעו. הערבים יצאו לרצוח יהודים בגלל "הגרעינים התורניים" והג'נטרפיקיציה.

העמדת הפנים של האקדמיה הישראלית לאיזו נייטרליות או מבט-על ומסרי אחדות הן פשוט מופע מביך של פוליזיטציה פוסט-ציונית. היהודים הושיטו ידיהם לשלום ולדו קיום שוב ושוב לאורך ההיסטוריה. בתמורה קיבלו שוב ושוב אלימות, פוגרומים, אינתיפאדות, פיגועים, לינצ'ים ומעשי רצח.

יש כאלו המגדילים לעשות ואף מאשימים את הקורבן – כשטוענים שזה בגלל "גרעינים תורניים" או "ג'נטריפיקציה".

גם לא דיברנו על עצומות מרצים מבישות או כעס של מרצים מסוימים על תמונות עם דגלי ישראל.

ומה עם הסטודנטים שנקראו למילואים? מה עם הסטודנטים שמשרתים באופן פעיל בכוחות הביטחון? להם לא מגיעה מילת אהדה? מילת הזדהות?

האקדמיה איבדה את זה. חייבים לעשות בה סדר.

לכתבה המלאה> לחצו כאן

 

אירועי פוליטיזציה באקדמיה:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

0
Would love your thoughts, please comment.x

חתמו על עצומה לחופש אקדמי בישראל

בעת החתימה אני מאשר/ת קבלת דואר אלקטרוני ומסרונים מתנועת אם תרצו