מרצים רבים באקדמיה הישראלית הם פעילי שמאל קיצוני. חלקם מקדמים חרם אקדמי נגד ישראל בתוך המדינה ומחוצה לה. חלקם חתומים על עצומות סרבנות ועצומות שונות המאשימות את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה ואת מדינת ישראל בפשעים נגד האנושות.

חלקם משתמשים בבימת המרצה שלהם כד להטיף באופן פוליטי נגד מדינת ישראל. חלקם משתמשים בשמה של האקדמיה הישראלית ובמוניטין היוקרתי של מקום עבודתם כדי לנגח את ישראל ולשרת בכך את אויבי מדינת ישראל.  

תנועת "אם תרצו" מאמינה כי זכותו של הציבור לדעת מי הם אותם מרצים ומה הם אומרים. שכן הציבור הישראלי הוא זה שמממן בכספי המיסים שלו את אותם אנשים.
(משום כך המרצים שנבדקו הם מרצים שעובדים במוסדות המתוקצבים על ידי המל"ג)

אנו בטוחים שמיזם "הכר את המרצה" אינו רק שירות לציבור הכללי, אלא גם שירות לאותם מרצים ואנשי סגל מן השמאל הקיצוני. אלו השונאים את חיילי צה"ל ומדינת ישראל. מפני שאנו מביאים כאן את הדברים בשם אומרם, ואת המסרים והפעילויות שקידמו לידיעת הציבור הישראלי כולו.

"הכר את המרצה" אוסף את  התוכן ממקורות זמינים לציבור. אנו צוברים מידע זה לפורמט תמציתי וקל לחיפוש, המספק גישה חופשית לציבור הרחב.

ומזמינים את הציבור הרחב לקחת חלק במיזם ולשלוח לנו באופן שוטף מידע בכדי לעדכן את האתר. אנשים הנמצאים ברשימה זו ומאמינים כי שמם צריך להיות מוסר מן האתר מוזמנים להיות אתנו בקשר.  

קווים מנחים

כל איש סגל המופיע באתר לקח חלק באחת או יותר מהפעולות הבאות:

תמיכה (ישירה או עקיפה) בתנועת BDS, קרי קריאה לחרם, סנקציות, תמיכה באי צריכה או רכישה של מוצרים ישראלים או מוסדות ישראליים

תמיכה בחרם על כל מוסד אקדמי ישראלי

תמיכה בלחץ בינלאומי על ישראל

השתתפות בהפגנה אנטי-ישראלית

תמיכה בהשתמטות ואי גיוס לצה"ל ושירות לאומי

השתתפות בהפגנות פוליטיות בתוך שטח הקמפוס (הדבר מרתיע לאחר מכן את תלמידי המרצה להתבטא בשעוריו באופן פתוח. ואף לנתב מטלת אקדמיות לפרשנות שהמרצה יאהב)

אירועים השוללים את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית

מתן במה ו/או תמיכה במחבלים מורשעים, ארגוני טרור, או מדינות אויב

ביזוי סמלי המדינה (דגל, המנון וכדומה)

קריאה להעמדה לדין של חיילי צה"ל בערכאות בינ"ל

פגיעה בחיילי צה"ל

חברות פעילה (במשרה חלקית או מלאה, בועד מנהל, במועצה ציבורית או בכל צורה אחרת) בארגוני דה-לגיטימציה

השתתפות ותמיכה באירועים של ארגוני דה-לגיטימציה בקמפוס או מחוץ לקמפוס

האשמת ישראל וחיילי צה"ל בטבח באוכלוסייה ובביצוע פשעי מלחמה

כל המידע שנכתב על פרופילים אישיים נאסף ממקורות פתוחים באינטרנט. אם אתה סבור שיש שגיאות עובדתיות, השתמש בדף יצירת הקשר שלנו כדי להודיע ​​לנו על כך

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה לחופש אקדמי בישראל

בעת החתימה אני מאשר/ת קבלת דואר אלקטרוני ומסרונים מתנועת אם תרצו